Hitem podzimu je vrstvení

Podzim je tady v plné kráse a teploty stále klesají. Někdy máme až pocit, že jsme z krátkých triček přešly rovnou do zimních bund. Nicméně chcete-li se zimním bundám ještě vyhnout a být IN, vsaďte na praktické vrstvení, které je na podzim doslova ideální. A navíc se nemusíte bát různých délek, protože například dlouhé upnuté tričko a krátká bundička, to působí nesmírně šik.

Trend, který nestárne

Vrstvení není v módě žádnou novinkou. Vrací se stále znovu a znovu. Není divu. Vrstvením se můžeme vrátit tak trochu do léta. Pokud jste ještě neuklidili letní šaty či dlouhé tuniky, pak ještě chvíli počkejte. Jednoduše si k nim oblékněte legíny, kozačky, svetřík a bundu a můžete vyrazit do města či do práce. Zima vám nebude, a navíc budete vypadat velmi étericky a elegantně. Jen pozor na kombinaci barev. Pokud letní šaty budou hodně barevné, zbytek outfitu zvolte v tlumených tónech.

Legíny, kozačky a tuniky – skvělá trojka, kterou si zamilujete

Tato kombinace je zkrátka nesmrtelná, a navíc neuvěřitelně slušivá. Bez ohledu na to, jakou máte postavu, když si obléknete dobře padnoucí tuniku, legíny, kozačky a sáčko, budete vypadat skvěle. Místo tuniky poslouží i delší tričko nebo sukně. Tento outfit oceníte i v případě, že máte nějaké to kilo navíc. Skvěle totiž schová všechny nedostatky postavy, a ještě vám to bude opravdu slušet. A když jsme u toho vrstvení, nezapomínejte také na šálku, která celý outfit perfektně dotáhne.

Ponožky i rukávy musí být vidět.

Ponožky i rukávy ven! Nebojte se je ukázat, naopak je to velmi IN. Klidně můžete vyhrnout rukávy od saka nebo si koupit sako s kratšími rukávy a nechat vykukovat tričko si svetřík. Stejně tak ponožky nebo rovno podkolenky…. A co vypadá božsky je obléknout si tričko s dlouhým rukávem, a přes to tričko s krátkým. To je naprosto famózní kombinace, ve které každý doslova rozkvete. Navíc tak unosíte i v chladnějším počasí trička s krátkým rukávem, ve kterých by vám jinak bylo chladno.

 

Vrstvěte s rozmyslem

Na první pohled se zdá, že je vrstvení vlastně velice snadné. Ano, není to nic náročného, ale je potřeba to umět. Velkou chybou je vrstvení několika různých barev a potisků. Pozor také na délku. Vypadá pěkně  rátká bunda přes dlouhé tričko, ale vždy to musí vypadat jako záměr, nikoliv jako omylem vyčnívající kus trička. Pokud si zvolíte například středně dlouhou sukni, zvolte kabátek takové délky, aby koukala alespoň půlka sukně, nikoliv jen cíp.

Doplňky vše krásně ucelí

Skvělým doplňkem jsou pásky, které jsou neuvěřitelně praktické i slušivé. A perfektně se hodí také k vrstvení. Jednoduše si můžete vzít dlouhý kabátek a použijete pásek. Jeho úkolem je „rozbít“ velkou plochu oblečení a velmi lichotit postavě. Nebojte se sáhnout po výrazné a zajímavém pásku, který váš outfit krásně rozsvítí a ozdobí. Velmi oblíbeným doplňkem jsou také šátky a šálky, případně i čepice. I zde se nemusíte bát experimentovat, šálky nechte vykukovat z bundy nebo kabátu, aby byly vidět v celé své kráse.

Jak vrstvit a vypadat dobře? Zde jsou praktické tipy:

  • Šaty přes tričko – to je naprosto ideální kombinace, ramínkové šaty jednoduše obléknete přes tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Ale pozor, tričko musí být přiléhavé a jednobarevné.
  • Krátké přes dlouhé, nikdy naopak. V opačném případě byste vypadala trochu jako bezdomovec.
  • Chcete být štíhlejší? Vsaďte na hru s barvami. Světlý odstín orámujte tmavým, světlý střed tak upoutá pozornost a vy budete působit mnohem štíhleji.

Nezapomínejte, že vrstvení je hra, která nám poskytne nekonečnou možnost kombinací a originálního outfitu. Stačí se jen naučit v tom chodit. A uvidíte, že vás to bude bavit.