Nádherné Chorvatsko: Průvodce po nejlepších místech k vykoupaní a výletům

Chorvatsko, země tisíce ostrovů, úchvatných pláží a historických měst, je ideální destinací pro dovolenou u moře i pro aktivní turistiku. V tomto článku vám představíme několik nejlepších míst, která byste měli navštívit, pokud se vydáte do Chorvatska.

Dubrovník je jedním z nejlepších míst pro milovníky kultury a architektury. Toto opevněné město je místem s bohatým kulturním dědictvím a architektonickými skvosty. Obdivujte zde více než tucet kostelů, středověké kláštery, elegantní vápencová náměstí a staleté obytné čtvrtě.

Pro milovníky přírody je zde Národní park Plitvická jezera. Tento park nabízí úchvatný pohled na šňůru tyrkisových jezer spojených bujnými vodopády. Díky dřevěným chodníkům můžete tento vodní svět snadno prozkoumat.

Pokud preferujete pláže a párty, Hvar je pro vás tím pravým místem. Toto malé přímořské město se v létě mění v rušné centrum plné jachet a sluncem opálených mladých lidí.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je ostrov Mljet. Tento ostrov je pokrytý hustými borovými lesy, národním parkem, který skrývá dvě nádherná kobaltově modrá jezera, klášter na ostrově a malebný přístav Pomena.

Nezapomeňte navštívit i chorvatskou metropoli Záhřeb. Procházejte se po stromy lemované promenádě Strossmayer, která vede kolem středověkých obranných hradeb města až do horního města, odkud se vám naskytne krásný panoramatické výhled na červené střechy a věže dolního města.

Chorvatsko nabízí zajímavé možnosti nejen u pobřeží, například oblast Istrie, je známá svými malebnými přímořskými městy a vesnicemi na vrcholcích kopců. Jedním z nich je malebný Rovinj se svými pastelovými fasádami a uličkami lemovanými uměleckými galeriemi, který se nachází na poloostrově vyčnívajícím do Jaderského moře. Poté se přesuňte do vnitrozemí do Motovunu, malebného města na vrcholu kopce, které se tyčí z lesnatého údolí.

A nakonec, pro ty, kteří hledají klid a ticho, je tu ostrov Vis. Tento ostrov je známý svými skrytými zátokami a skalnatými zátokami, které jsou nejlépe vidět z paluby jachet či motorových člunů.

Pokud se rozhodnete cestovat do Chorvatska z České republiky, nejrychlejší cesta je letecky se společností Ryanair přímo do Záhřebu, let trvá zhruba hodinu a půl. Ideální zavazadla pro tuto cestu najdete v sekci pro nízkonákladové společnosti. Pokud však dáváte přednost cestování autem, cesta vám potrvá přibližně 10 hodin a můžete použit větší kufry či dětská odražedla nebo i dětské koloběžky s kufrem.

Pamatujte, že pokud se vydáte na výlet po Chorvatsku, je dobré se předem informovat o pravidlech a aktuálních podmínkách, které mohou ovlivnit vaši cestu.

Chorvatsko je země plné krásy a rozmanitosti. Ať už hledáte historické památky, úchvatné přírodní scenérie nebo krásné pláže, to vše najdete v Chorvatsku.