Horké prázdninové destinace pro chladné zimní dny

S příchodem zimy přichází sníh, studený vítr a krátké dny. Nenechte se však chladem odradit! Proč nevyužít letošní zimu jako příležitost k cestě do teplejšího podnebí? Ať už hledáte dobrodružství, nebo odpočinek, je k dispozici mnoho horkých prázdninových destinací, které vám pomohou využít zimu co nejlépe. Pojďme prozkoumat některá z nejlepších míst na světě, kde se můžete rozmrazit.

Všichni, kdo se chtějí zotavit, se mohou těšit na zimní dovolenou:

Tropické ostrovy
Pokud jsou na vašem seznamu přání pro letošní zimu písečné pláže a křišťálově čistá voda, pak nehledejte nic jiného než tropické ostrovy v teplém podnebí, jako je Thajsko, Indonésie nebo Filipíny. Tyto ostrovy nabízejí úžasné scenérie a spoustu aktivit - od šnorchlování a potápění až po relaxační lázeňské procedury a romantické plavby při západu slunce. Navíc jsou zde životní náklady často mnohem nižší než v jiných zemích, takže si můžete pobyt prodloužit, aniž byste přišli na mizinu.

Pouštní oázy
Poušť možná není pro každého první volbou pro dovolenou, ale díky nádherným východům a západům slunce, majestátním písečným dunám a ohromující hvězdné obloze v noci je to jedinečný zážitek. Vydejte se do Maroka nebo Egypta, kde vás čekají projížďky na velbloudech po rozlehlých pouštích, tradiční jídla připravovaná na táborových ohních, a dokonce i lety horkovzdušným balonem nad nádhernou krajinou pod vámi.

Města v Jižní Americe
Jižní Amerika má návštěvníkům co nabídnout - od rušných měst, jako je Rio de Janeiro nebo Buenos Aires, kde najdete trhy s lahodnými potravinami a rušný noční život, až po dechberoucí přírodní zázraky, jako je Machu Picchu nebo Angelovy vodopády ve Venezuele. Projděte se po historických náměstích plných barevné architektury a poslouchejte živou hudbu pouličních umělců nebo se zúčastněte kurzu tanga, než vyrazíte na večeři do některé z módních restaurací ve městě. Možností je nepřeberné množství!


Pokud jde o útěk před chladným počasím v letošní zimní sezóně, na celém světě není nouze o vzrušující destinace, které vám pomohou zapomenout na chladný vítr za dveřmi. Ať už si vyberete idylický tropický ostrovní ráj, nebo exotické město v Jižní Americe, s pečlivým plánováním (a možná i několika vrstvami navíc) určitě zažijete nezapomenutelné zimní dobrodružství! Tak na co ještě čekáte? Sbalte si kufry a vyrazte!