RFID Ochrana – jak zabránit skimmingu

Skimming – takto je označováno podvodné jednání, při kterém pachatelé zkopírují údaje z magnetického proužku platební karty bez vědomí jejího OPRÁVNĚNÉHO držitele. Takto získané údaje pachatelé zneužijí tím, že je následně nahrají na předem připravený nosič dat – padělek platební karty, kterým nejčastěji bývá bílý plast. Ten je opatřen pouze magnetickým proužkem.

ART-895-JLN-BKProti této trestné činnosti můžeme své karty jednoduše ochránit tím, že je budeme nosit v peněžence či tašce, která je vybavena RFID ochrannou ultra tenkou fólií. Tato fólie je 100krát tenčí než kancelářský papír a je vsunuta mezi vnitřní stěny peněženky či tašky.

Téměř všechny platební karty obsahují  čip - Radio Frequency Identification - identifikace na rádiové frekvenci.10-1000x100010-1000x1000

Díky tomuto čipu můžeme ale snadno přijít o své citlivé údaje z platebních karet, cestovních dokladů či jiných čipových karet právě na místech, kde by to člověk nečekal. V davu či v MHD, zkrátka všude tam, kde se k nám pachatel může nepozorovaně přiblížit s načítacím zařízením a ukrást nám naše údaje z karty. Takové případy se po celém světě vyskytují ve stovkách až tisících případů denně.

Na našem eshopu naleznete několik druhů peněženek ale i tašek, které jsou touto funkcí vybaveny.

Noste své karty v bezpečí.istockphoto-1329357047-170667a

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení