RFID Ochrana – jak zabránit skimmingu

Skimming – takto je označováno podvodné jednání, při kterém pachatelé zkopírují údaje z magnetického proužku platební karty bez vědomí jejího OPRÁVNĚNÉHO držitele. Takto získané údaje pachatelé zneužijí tím, že je následně nahrají na předem připravený nosič dat – padělek platební karty, kterým nejčastěji bývá bílý plast. Ten je opatřen pouze magnetickým proužkem.

Proti této trestné činnosti můžeme své karty jednoduše ochránit tím, že je budeme nosit v peněžence či tašce, která je vybavena RFID ochrannou ultra tenkou fólií. Tato fólie je 100krát tenčí než kancelářský papír a je vsunuta mezi vnitřní stěny peněženky či tašky.

Téměř všechny platební karty obsahují  čip - Radio Frequency Identification - identifikace na rádiové frekvenci.10-1000x100010-1000x1000

Díky tomuto čipu můžeme ale snadno přijít o své citlivé údaje z platebních karet, cestovních dokladů či jiných čipových karet právě na místech, kde by to člověk nečekal. V davu či v MHD, zkrátka všude tam, kde se k nám pachatel může nepozorovaně přiblížit s načítacím zařízením a ukrást nám naše údaje z karty. Takové případy se po celém světě vyskytují ve stovkách až tisících případů denně.

Na našem eshopu naleznete několik druhů peněženek ale i tašek, které jsou touto funkcí vybaveny.

Noste své karty v bezpečí.istockphoto-1329357047-170667a